Z cyklu "Podróż przez kulturę"...

Odwiedzili nas wolontariusze z fundacji CAT i zaprosili nas w podróż do Francji....prezentacja była bardzo ciekawa. Wolontariuszka z Francji zaznajomiła nas ze swoim krajem - kulturą, tradycjami, smakami.

Czytaj więcej
Seniorki rozpoczęły obchody Dnia Kobiet

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczennic Zespołu Szkół Technicznych CKZiU z Leszna, nasze Panie podkreśliły swoje piękno. Przyszłe panie fryzjerki czesały je z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Nie obyło się bez męskiego towarzystwa. Uczniowie obdarowali wszystkie panie różyczkami. To tylko począt…

Czytaj więcej
Walentynki

Miłość dosięga każdego, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. W Domu Seniora też kwitną i rozwijają się uczucia. Miłość to radość, to wschód słońca, która dodaje energii. Czerpmy z niej jak najwięcej.

Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka

Babciom i Dziadkom z okazji ich święta, zorganizowaliśmy spotkanie przy kawie i muzyce. Dodatkową atrakcją było wspólne śpiewanie, przy akompaniamencie naszej młodej Pani gitarzystki.

Czytaj więcej
"Aniołki" na scenie

Po tylu latach współpracy, nie wyobrażamy sobie stycznia bez Jasełek w Przedszkolu im. Św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Ten rok nie był inny. Jak co roku spotkaliśmy się z przedszkolakami i jak co rok dzieci dały przepiękny pokaz swoich umiejętności. Wszystko by…

Czytaj więcej
Świateczny klimat jeszcze trwa...

Na zaproszenie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie, wzięliśmy udział w świątecznym koncercie. Były kolędy, tańce, wierszyki. Nie ma nic bardziej krzepiącego, od występujących dzieci.

Czytaj więcej
Zabawa Sylwestrowa

Zabawa w Domu Seniora to gwarancja dobrego towarzystwa, wspaniałego jedzenia i podrygującej nóżki w rytm przygrywających melodii. Jak to mówią, nogi same rwą się do tańca. Nie inaczej było podczas zabawy sylwestrowej, podczas której żegnaliśmy stary rok i witaliśmy nowy.

Czytaj więcej
Wigilia przy współnym stole

"Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym..." To słowa św. Jana Pawła II. Nic dodać, nic ująć...

Czytaj więcej
Takie rzeczy tylko w Domu Seniora :-)

Najstarsi Seniorzy mówią, że jak długo przychodzą do Domu Seniora, szopka jeszcze w naszej placówce nie stała. Dużo wysiłku trzeba było włożyc, ale warto było. Zadowolenie Seniorów bezcenne.

Czytaj więcej
Dom Seniora na Ekstremalnych Mikołajkach z NGO

Tam nas jeszcze do tej pory nie było...Chcąc się pochwalić, jakie piękne rzeczy powstają podczas terapii zajęciowej w naszym Domu Seniora, zaliczyłyśmy debiut na Jarmarku Świątecznym w ramach Ekstremalnych Mikołajków z NGO. Pokazałyśmy pełen przekrój wykonywanych prac, którym dłużej można się przyjr…

Czytaj więcej
Wyjazd do teatru

Czas przygotowań do świąt szybko nam płynie. Kalendarz wypełniony imprezami po brzegi. W świąteczny nastrój wprowadził nas Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - "Opowieść Wigilijna". Niesamowite, co można "wyczarować" z piasku.

Czytaj więcej
Wkraczamy w świąteczny czas

W tym roku, okres świąteczny rozpoczęliśmy od wyrabiania bożonarodzeniowych kartek. W powietrzu zaczyna być obecny duch zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej
Dzień Seniora w MIejskiej Bibliotece Publicznej

14 listopada gościliśmy na specjalne zaproszenie Prezydenta Miasta Leszna, p. Łukasza Borowiaka, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Pretekstem do spotkania był zorganizowany Leszczyński Dzień Seniora. Program spotkania obfitował w wiele atrakcji. Była rozmowa z p. Prezydentem, występ na ży…

Czytaj więcej