DOM SENIORA I KLUB SENIORA JAGIELLONKA

Dom Seniora funkcjonuje od ponad 25 lat. Skupiamy  w swoim gronie emerytów i rencistów miasta Leszna. Działamy w oparciu o zasadę, że każdy z Was - Seniorów powinien jak najdłużej przebywać w swoim dotychczasowym, jak najbliższym, znanym mu środowisku. Nie chcemy dopuścić, abyście czuli się samotni i opuszczeni. Z myślą o Was, proponujemy przeróżne zajęcia. Uczestnicząc w nich, macie możliwość wzięcia udziału w zabawach tanecznych, wycieczkach, grach świetlicowych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Oferujemy naukę języków obcych,  muzykoterapię, w zakres której wchodzą ćwiczenia ruchowe przy muzyce, śpiewanie piosenek biesiadnych, ludowych i popularnych, nauka tańców oraz codzienne potańcówki. Oprócz tego możecie skorzystać z terapii zajęciowej, wdrażanej poprzez gimnastykę ogólno-usprawniającą, pracownię rękodzieła artystycznego, biblioterapię, grę w boule. Wszystkie zajęcia dostosowane są do wieku i możliwości osób starszych.    
Każdy z Seniorów przychodząc do naszego Domu może zrealizować swoje pasje i zainteresowania, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie. I co jest bardzo istotne pobyt w Domu Seniora jest nieodpłatny. Płatne jest wyżywienie, z którego możecie Państwo skorzystać. Oferujemy całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)  lub sam obiad.

Obrazek
Obrazek

Dużym powodzeniem wśród naszych Seniorów cieszą się imprezy okolicznościowe „przy kawie” – w tym imieniny, urodziny, jubileusze podopiecznych, wystawy prac seniorów, spektakle teatralne grup artystycznych zapraszanych do Domu Seniora. W Klubie Seniora  „Jagiellonka”  Seniorzy rozgrywają  karciane  rozgrywki w brydża i kopa. W ramach prelekcji, spotkań z ciekawymi ludźmi, zaproszeni goście udzielają porad uczestnikom Domu Seniora. Osoby starsze chętnie zasięgają porad prawników, lekarzy, czasem odczuwają potrzebę uzyskania porad w sprawach dotyczących codziennego życia. 
Organizujemy cykliczne imprezy, które na stałe zagościły w kalendarzu Domu Seniora, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki, festyny z okazji powitania i pożegnania lata, Andrzejki, Dni Seniora, zabawy taneczne.  Uroczyście, przy udziale Władz Miasta Leszna, obchodzimy co roku Święta Wielkanocne oraz Bożego Narodzenia.
Jesteśmy otwarci na integrację, w ramach której jesteśmy widoczni od kilku lat podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Ponadto współpracujemy z seniorami z Lipna i Kościana. Spotykamy się także z młodzieżą z leszczyńskich szkół oraz z dziećmi z tutejszych przedszkoli.

Do Państwa dyspozycji czekają trzy nasze placówki:
główna siedziba - Dom Seniora nr 1 znajdujący się w Lesznie, przy ul. J. Korczaka 5, Dom Seniora nr 2 – na ulicy Pułaskiego 9  
Klub Seniora „Jagiellonka” przy ul. Jagiellońskiej 4.

Na co dzień przyświeca nam motto:
„ W tym Domu się nie wyróżnia
Majątkiem, urodą ani wiekiem.
Jesteśmy tu wszyscy równi,
Tu wystarczy być człowiekiem”.
Seniorze, przyjdź do nas i przekonaj się. Czekamy na Ciebie!!!