ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lesznie powstał w sierpniu 1999 roku. Jesteśmy ośrodkiem wsparcia dziennego i udzielamy oparcia osobom dorosłym, chorym psychicznie i upośledzonym umysłowo, zamieszkującym miasto Leszno. Głównym celem naszej placówki jest osiągnięcie takiego poziomu funkcjonowania osoby niepełnosprawnej, aby była ona samodzielna i niezależna od innych, by umiała realizować się w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym oraz była szczęśliwa i zadowolona z kontaktu z innymi ludźmi. Jesteśmy także miejscem rehabilitacji ruchowej a dla najbliższych członków rodziny i opiekunów tych osób stanowimy  pomoc i wytchnienie w codziennej trosce nad nimi.

Obraz


Zajęcia odbywają się u nas od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 w następujących pracowniach:

- plastycznej,
- komputerowej,
- muzykoterapii,
- rękodzieła,

- krawiecko–dziewiarskiej,

- stolarsko–technicznej,
- kulinarnej,
- edukacyjnej,
- rehabilitacji ruchowej,


Nasze zajęcia ukierunkowane są na rozwijanie sprawności, samodzielności, indywidualnych zdolności i zainteresowań naszych uczestników oraz poszerzanie ich wiedzy o otaczającym świecie.

Ponadto w naszej placówce znajduje się  sala doświadczania świata oraz duży, piękny ogród z boiskiem sportowym, stołem do tenisa oraz grillem. W naszym ogrodzie pracujemy i odpoczywamy od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Obrazek

Zajęcia prowadzone są przez wykształconych z dużym doświadczeniem zawodowym  terapeutów, którzy mają zawsze głowy pełne pomysłów na ciekawe zajęcia. W pracy wspomaga ich psycholog, psychiatra, pielęgniarka oraz pracownik socjalny, a ośrodkiem  kieruje p. Małgorzata Połetek.
Nasz Dom oprócz prowadzonych zajęć zapewnia jeden ciepły posiłek dziennie oraz rozmaite atrakcje takie jak: wycieczki, pikniki, zabawy taneczne, konkursy artystyczne, zawody sportowe, wizyty w muzeach, kinie i teatrze.
Aby zostać podopiecznym naszego Domu wystarczy przyjść do Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesznie przy ul. Niepodległości 27 c i złożyć wniosek o przyjęcie, a my pomożemy załatwić wszystkie formalności.