Wielki powrót

Po ponad półrocznej przerwie związanej z epidemią Covid-19, wznowiliśmy działalność z Seniorami. Dla wszystkich był to trudny czas. Mamy nadzieję, że wszystko idzie już ku dobremu.

Czytaj więcej
Kiermasz prac bożonarodzeniowych

Wszystko w obecnym wymiarze jest inne,,,,Covid zmienił nasze życie w każdym jego aspekcie. Nie zmieniła się jednak chęć Seniorów do pracy. Można powiedzieć, że tym razem na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, podziwiamy efekty pracy zdalnej naszych Seniorów. Co by nie było, święta i tak się odbędą.

Czytaj więcej
Sadziliśmy drzewa

Przyłączyliśmy się do akcji "Pomyśl o przyszłości - posadź drzewo". Kto bowiem nie lubi pospacerować na świeżym powietrzu...Padły wielkie słowa: nie będzie nas, będzie las...I to jest prawda.

Czytaj więcej
Teatr Iluzji

Gościliśmy w naszym Domu iluzjonistę "Tristo". Sztuczkom nie było końca....Brakowało tylko królika w kapeluszu. Niektórzy z nas zostali nawet asystentami Iluzjonisty.

Czytaj więcej
Zabawa karnawałowa

Przenieśliśmy się do krainy Dzikiego Zachodu. Był saloon, byli kowboje.... Jak zawsze na parkiecie ścisk. Az żal, że karnawał się kończy.

Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka

To był szczególny dzień dla wszystkich babć i dziadków. W dowód uznania, że są w naszym życiu, ugościliśmy ich kawą i piernikami.

Czytaj więcej
Jasełka w Domu Seniora

Okres świąteczny uświetniły nam dzieci z Przedszkola Sióstr Zgromadzenia Św. Elżbiety. Jasełka dostarczyły nam wiele pozytywnych emocji, rozświetliły nam dzień. Istne aniołki...

Czytaj więcej
Senior z pasją

Na zaproszenie Fundacji Jesienny Uśmiech udaliśmy się na spotkanie z niezwykłym podróżnikiem, p. Michałem Kochańczykiem. To była niezwykła podróż po świecie. Pan Michał udowodnił niedowiarkom, że wiek nie jest przeszkodą w dążeniu do celu i realizacji marzeń.

Czytaj więcej
Wigilia dla Seniorów

Miejsca zapełniły się do ostatniego, wolnego krzesła. Była modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Jak w domu ....

Czytaj więcej
Kiermasz Świąteczny w Galerii MBWA

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Kiermasz Świąteczny już trwa. Zapraszamy wszystkich chętnych w dniach od 6 - 23 grudnia na ul. Leszczyńskich 5, gdzie można zakupić niepowtarzalne prace podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesznie, Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowaw…

Czytaj więcej
Gala "Leszczyński Wolontariusz Roku 2019"

Nominowaliśmy z ramienia Domu Seniora, w kategorii Wolontariat Senioralny, naszą podopieczną p. Czesławę, do konkursu "Leszczyński Wolontariusz Roku". Swoim wyjątkowym zaangażowaniem i aktywnością w sferze wolontariatu zasłużyła na wyróżnienie. Głównej statuetki nie otrzymała, ale otrzyma…

Czytaj więcej
Wieczoru andrzejkowego nastał czas...

Jak się bawić, to się bawić....Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Kościanie. Integracja na parkiecie miała miejsce w restauracji Orlik w Zaborowie. Po raz kolejny pokazaliśmy, jak pięknie bawią się Seniorzy.

Czytaj więcej
Włączyliśmy się do akcji "Wylosuj Anioła"

W życiu wcielamy się w różne role, ale niektóre z nich są wyjątkowo trudne. Jakich słów bowiem użyć, aby dodać otuchy chorym na raka dzieciom? Podjęliśmy się zadania i na własnoręcznie zrobione kartki, przelaliśmy nasze myśli. Każda z kartek dotrze do potrzebującego ciepłych słów dziecka z oddziału…

Czytaj więcej
Tanecznym krokiem obchodziliśmy Dni Seniora

Wszyscy wiedzą, że październik jest miesiącem Seniorów. A co Seniorzy lubią robić najbardziej? Wiadomo....bawić się i tańczyć. Dlatego też nie mogło obyć się bez wspólnego wyjścia na parkiet podczas festynu zorganizowanego w naszym Domu Seniora.

Czytaj więcej
Dzień Seniora w leszczyńskim ZUS-ie

Na naukę nigdy nie jest za późno....Z okazji Dnia Seniora wzięliśmy udział w prelekcjach : "Bezpieczny Senior", "Promocja zdrowia", "Bezpieczne życie Seniora". Czas umilił nam występ przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Lesznie.

Czytaj więcej
Lekcja historii w Domu Seniora

Z ciekawymi faktami dotyczącymi naszej najbliższej okolicy, zaznajomił nas p. Damian Szymczak - historyk, autor książek z leszczyńskiej serii Cives Nostri, podejmującej temat życia i działalności najwybitniejszych obywateli Leszna okresu międzywojennego.

Czytaj więcej
Znaleźliśmy sposób na jesienną chandrę...

Nie ma nic lepszego niż powrót do wakacji. Pod stopami sól, przypominająca piasek na plaży. W tle słychać z głośników delikatny szum morza, Pełen relaks. A to wszystko tuż obok... Polecamy wizytę w Kompleksie Rekreacyjno- Leczniczym "Pira- Grota".

Czytaj więcej
Włączyliśmy się do Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

Jak co roku, oprócz udziału w festynie przy leszczyńskim stadionie, zorganizowaliśmy Drzwi Otwarte w Domu Seniora. Dodatkowymi atrakcjami były warsztaty kulinarne, kwadrans poetycki oraz zabawa taneczna. Zdrowe jedzenie i ruch, nie są nam obce. Było więc coś dla ciała i coś dla ducha.

Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa do Zamku w Rydzynie

Wykorzystaliśmy piękną pogodę, łapaliśmy ciepłe promyki słońca. Endorfiny się udzieliły. I oto w tym wszystkim chodzi.... A na miejscu zwiedziliśmy Zamek Rydzyński. Naszym przewodnikiem był p. Antoni. Serdecznie dziękujemy, że podzielił się z nami ogromną wiedzą, jaką posiada.

Czytaj więcej