Wigilia dla Seniorów

Miejsca zapełniły się do ostatniego, wolnego krzesła. Była modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Jak w domu ....

Czytaj więcej
Kiermasz Świąteczny w Galerii MBWA

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Kiermasz Świąteczny już trwa. Zapraszamy wszystkich chętnych w dniach od 6 - 23 grudnia na ul. Leszczyńskich 5, gdzie można zakupić niepowtarzalne prace podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesznie, Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowaw…

Czytaj więcej
Gala "Leszczyński Wolontariusz Roku 2019"

Nominowaliśmy z ramienia Domu Seniora, w kategorii Wolontariat Senioralny, naszą podopieczną p. Czesławę, do konkursu "Leszczyński Wolontariusz Roku". Swoim wyjątkowym zaangażowaniem i aktywnością w sferze wolontariatu zasłużyła na wyróżnienie. Głównej statuetki nie otrzymała, ale otrzyma…

Czytaj więcej
Wieczoru andrzejkowego nastał czas...

Jak się bawić, to się bawić....Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Kościanie. Integracja na parkiecie miała miejsce w restauracji Orlik w Zaborowie. Po raz kolejny pokazaliśmy, jak pięknie bawią się Seniorzy.

Czytaj więcej
Włączyliśmy się do akcji "Wylosuj Anioła"

W życiu wcielamy się w różne role, ale niektóre z nich są wyjątkowo trudne. Jakich słów bowiem użyć, aby dodać otuchy chorym na raka dzieciom? Podjęliśmy się zadania i na własnoręcznie zrobione kartki, przelaliśmy nasze myśli. Każda z kartek dotrze do potrzebującego ciepłych słów dziecka z oddziału…

Czytaj więcej
Tanecznym krokiem obchodziliśmy Dni Seniora

Wszyscy wiedzą, że październik jest miesiącem Seniorów. A co Seniorzy lubią robić najbardziej? Wiadomo....bawić się i tańczyć. Dlatego też nie mogło obyć się bez wspólnego wyjścia na parkiet podczas festynu zorganizowanego w naszym Domu Seniora.

Czytaj więcej
Dzień Seniora w leszczyńskim ZUS-ie

Na naukę nigdy nie jest za późno....Z okazji Dnia Seniora wzięliśmy udział w prelekcjach : "Bezpieczny Senior", "Promocja zdrowia", "Bezpieczne życie Seniora". Czas umilił nam występ przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Lesznie.

Czytaj więcej
Lekcja historii w Domu Seniora

Z ciekawymi faktami dotyczącymi naszej najbliższej okolicy, zaznajomił nas p. Damian Szymczak - historyk, autor książek z leszczyńskiej serii Cives Nostri, podejmującej temat życia i działalności najwybitniejszych obywateli Leszna okresu międzywojennego.

Czytaj więcej
Znaleźliśmy sposób na jesienną chandrę...

Nie ma nic lepszego niż powrót do wakacji. Pod stopami sól, przypominająca piasek na plaży. W tle słychać z głośników delikatny szum morza, Pełen relaks. A to wszystko tuż obok... Polecamy wizytę w Kompleksie Rekreacyjno- Leczniczym "Pira- Grota".

Czytaj więcej
Włączyliśmy się do Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

Jak co roku, oprócz udziału w festynie przy leszczyńskim stadionie, zorganizowaliśmy Drzwi Otwarte w Domu Seniora. Dodatkowymi atrakcjami były warsztaty kulinarne, kwadrans poetycki oraz zabawa taneczna. Zdrowe jedzenie i ruch, nie są nam obce. Było więc coś dla ciała i coś dla ducha.

Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa do Zamku w Rydzynie

Wykorzystaliśmy piękną pogodę, łapaliśmy ciepłe promyki słońca. Endorfiny się udzieliły. I oto w tym wszystkim chodzi.... A na miejscu zwiedziliśmy Zamek Rydzyński. Naszym przewodnikiem był p. Antoni. Serdecznie dziękujemy, że podzielił się z nami ogromną wiedzą, jaką posiada.

Czytaj więcej
Kierunek Kotlina Kłodzka, hej ....

Ale się działo...Może i nogi trochę bolały, ale warto było. Widok gór rekompensował wszystkie trudy. Do tego, mogliśmy uciec od panujących upałów. W podziemiach, które zwiedzaliśmy tj. kopalni złota w Złotym Stoku i w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, było raczej rześko. Znowu mamy co wspominać.

Czytaj więcej
Powrót do przeszłości

Gościliśmy w leszczyńskim Muzeum (dawna synagoga). Wróciły wspomnienia....Braliśmy bowiem udział w wystawie "Ach śpij kochanie....Leszczyńskie sypialnie w latach 1900-1956".

Czytaj więcej
"Powitanie lata" w ogrodzie Domu Seniora

Upały dają się już we znaki, przywitaliśmy więc lato. Seniorzy bawili się podczas festynu. Były tańce, konkurencje sprawnościowe, występy artystyczne. Zabawa jednym słowem udana. Festyn uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Marynia ze Święciechowy, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, kt…

Czytaj więcej
Warsztaty pieczenia ciasteczek

Zrobiło się nam dzisiaj słodko. To była prawdziwa eksplozja talentów kulinarnych. Każde ciastko było inne i niepowtarzalne. Gościliśmy w kawiarence "Na kruchym spodzie". Dziękujemy za niepowtarzalne doznania i uzewnętrznienie naszych głęboko ukrytych zdolności.

Czytaj więcej
V Przegląd Piosenki Religijnej

Na zaproszenie społeczności Przedszkola im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie uczestniczyliśmy w V Przeglądzie Piosenki Religijnej pod hasłem "Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością...". Wszystkie występy były urocze. Trudno byłoby wyłonić…

Czytaj więcej
Śniadanie Wielkanocne

Jak nakazuje tradycja, usiedliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi przy uroczyście zastawionym stole. Był żurek, jajka, biała kiełbasa, babki... Jednym słowem wszystko co nam się kojarzy ze Świętami Wielkanocnymi.

Czytaj więcej
Kiermasz ozdób wielkanocnych

Z perspektywy czasu widać, że trud włożony w dekoracje świąteczne nie poszedł na marne. Jest na czym oko zawiesić. Z takimi cudami na wielkanocnym stole, święta muszą być udane i niezapomniane.

Czytaj więcej
Spotkanie z X muzą

Obejrzeliśmy wspólnie film p.t. "Miłość i miłosierdzie", opisującego życie siostry Faustyny Kowalskiej. Polecamy kinomanom w każdym wieku.

Czytaj więcej
Pierwszy dzień wiosny

Nareszcie nadszedł ten upragniony dzień. Wiosna w kalendarzu i oczywiście w naszych sercach. Z tej okazji przeprowadziliśmy quiz o wiośnie. Kolorem dominującym były w tym dniu wszelkie odmiany zieleni. To już nasza niepisana tradycja.

Czytaj więcej