Warsztaty pieczenia ciasteczek

Zrobiło się nam dzisiaj słodko. To była prawdziwa eksplozja talentów kulinarnych. Każde ciastko było inne i niepowtarzalne. Gościliśmy w kawiarence "Na kruchym spodzie". Dziękujemy za niepowtarzalne doznania i uzewnętrznienie naszych głęboko ukrytych zdolności.

Czytaj więcej
V Przegląd Piosenki Religijnej

Na zaproszenie społeczności Przedszkola im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie uczestniczyliśmy w V Przeglądzie Piosenki Religijnej pod hasłem "Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością...". Wszystkie występy były urocze. Trudno byłoby wyłonić…

Czytaj więcej
Śniadanie Wielkanocne

Jak nakazuje tradycja, usiedliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi przy uroczyście zastawionym stole. Był żurek, jajka, biała kiełbasa, babki... Jednym słowem wszystko co nam się kojarzy ze Świętami Wielkanocnymi.

Czytaj więcej
Kiermasz ozdób wielkanocnych

Z perspektywy czasu widać, że trud włożony w dekoracje świąteczne nie poszedł na marne. Jest na czym oko zawiesić. Z takimi cudami na wielkanocnym stole, święta muszą być udane i niezapomniane.

Czytaj więcej
Spotkanie z X muzą

Obejrzeliśmy wspólnie film p.t. "Miłość i miłosierdzie", opisującego życie siostry Faustyny Kowalskiej. Polecamy kinomanom w każdym wieku.

Czytaj więcej
Pierwszy dzień wiosny

Nareszcie nadszedł ten upragniony dzień. Wiosna w kalendarzu i oczywiście w naszych sercach. Z tej okazji przeprowadziliśmy quiz o wiośnie. Kolorem dominującym były w tym dniu wszelkie odmiany zieleni. To już nasza niepisana tradycja.

Czytaj więcej
Spotkanie z podologiem

Nasi Seniorzy dużo tańczą, a do tańca potrzebne są zdrowe nogi. W tym celu spotkaliśmy się z panią podolog, która wyedukowała nas w zakresie dbałości o stopy. Pytań nie było końca. Serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony nam czas.

Czytaj więcej
Bal karnawałowy

Jak co roku Seniorzy nie zawiedli. Można im pozazdrościć pomysłowości i kreatywności. Gratulacje dla wszystkich przebierańców.

Czytaj więcej
Kurs komputerowy

Dzięki uprzejmości Caritasu, nasi Seniorzy uczestniczą w zajęciach komputerowych. Są wśród nas osoby początkujące jak i zaawansowane w obsłudze komputera.

Czytaj więcej
Wieczór z wróżbami

Andrzejki udane. Mieliśmy ciasteczka z wróżbą i laliśmy wosk. Fantazja się przydała. Wszystkie wróżby zapowiadały nam świetlistą przyszłość. Czas pokaże...

Czytaj więcej
IX Olimpiada Bez Granic

Na zaproszenie pana posła Wojciecha Ziemniaka, uczestniczyliśmy w IX Olimpiadzie Bez Granic. Towarzyszyły nam przeróżne konkurencje. Nie zabrakło małej nutki rywalizacji. Atmosfera udzielała się na parkiecie i na widowni. Integracja na całej linii...

Czytaj więcej
Targi Viva Seniorzy 2018 w Poznaniu

Nie mogło nas tam zabraknąć.... W końcu to impreza zorganizowana dla seniorów. W tym roku odwiedziliśmy targi odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Była bogata oferta wystawców, jak i atrakcyjny program artystyczny.

Czytaj więcej
Festyn z okazji Dnia Seniora

Mieliśmy kolejną okazję do świętowania. Jak co roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora. Uświetnieniem naszej uroczystości był występ leszczyńskich Mażoretek. Dziękujemy im za wspaniały popis umiejętności.

Czytaj więcej
"Stop manipulacji. Nie kupuj na prezentacji."

Pod takim hasłem odbyła się w Domu Seniora prelekcja przestrzegająca Seniorów przed zakupami na prezentacjach. Dowiedzieliśmy się jakimi metodami posługują się prezenterzy podczas pokazu, zachęcając nas do kupna towarów po zawyżonych cenach.

Czytaj więcej
I Wielkopolski Bieg OPS-ów

Zdobyliśmy tytuł Najaktywniejszego Ośrodka Pomocy Społecznej w I Wielkopolskim Biegu OPS-ów, który odbył się 22 września w Karczmie Borowej na Polanie Trzech Dębów. Pozostaje nam za rok obronić tytuł. Chętni już mogą szlifować formę.

Czytaj więcej