Drzwi Otwarte w Domu Seniora

W ramach 7 edycji Aktywnego Obywatelskiego Leszna, zachęcaliśmy podczas Drzwi Otwartych naszej placówki do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. A wachlarz zajęć jest bardzo urozmaicony. Jak mówi porzekadło - "dla każdego coś dobrego". Tym razem wspólnie piekliśmy kruche ciasteczka i zrobili…

Czytaj więcej
Za kulisami teatru

Odbyliśmy dzisiaj niecodzienną podróż. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak skomplikowane jest wystawienie sztuki teatralnej, jaką skrupulatnością muszą się wykazać pracownicy wszystkich szczebli, aby teatr odniósł spektakularny sukces. Od teraz inaczej postrzegamy sztukę wystawianą na scenach teatru.

Czytaj więcej
Aktywnie uczestniczyliśmy w festynie AOL

To już siódmy raz uczestniczyliśmy w akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. Mogliśmy podzielić się z mieszkańcami miasta pracami, które powstały podczas terapii zajęciowej. A jest się czym chwalić. Czekamy na Seniorów, którzy zechcą w naszej placówce odkryć swoje pasje.

Czytaj więcej
Rowerami do Gołanic

Pojechaliśmy w poszukiwaniu lata. Nawet silny wiatr nam nie przeszkodził. Najważniejsza okazała się miła atmosfera, towarzysząca uczestnikom wycieczki rowerowej.

Czytaj więcej
Zajęcia świetlicowe

To coś dla cierpliwych i pełnych determinacji Seniorów. Zaczynamy od 500 puzzli...w kolejce czeka 2000 elementów...Czasu mamy dosyć...

Czytaj więcej
Wycieczka z cyklu "cudze chwalicie, swego nie znacie"...

Kto by pomyślał, że tak blisko, może być tak pięknie. Wystarczy wyjechać zaledwie parę kilometrów od Leszna, bu trafić na prawdziwe łono natury. Mało kto zna to miejsce - Mórkowski Jar, a w nim dolina Samicy. Ach ta cisza, śpiew ptaków, bezgraniczne piękno. Do tego czas spędzony w cudownym gronie uc…

Czytaj więcej
Wielki powrót

Po ponad półrocznej przerwie związanej z epidemią Covid-19, wznowiliśmy działalność z Seniorami. Dla wszystkich był to trudny czas. Mamy nadzieję, że wszystko idzie już ku dobremu.

Czytaj więcej
Kiermasz prac bożonarodzeniowych

Wszystko w obecnym wymiarze jest inne,,,,Covid zmienił nasze życie w każdym jego aspekcie. Nie zmieniła się jednak chęć Seniorów do pracy. Można powiedzieć, że tym razem na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, podziwiamy efekty pracy zdalnej naszych Seniorów. Co by nie było, święta i tak się odbędą.

Czytaj więcej
Sadziliśmy drzewa

Przyłączyliśmy się do akcji "Pomyśl o przyszłości - posadź drzewo". Kto bowiem nie lubi pospacerować na świeżym powietrzu...Padły wielkie słowa: nie będzie nas, będzie las...I to jest prawda.

Czytaj więcej
Teatr Iluzji

Gościliśmy w naszym Domu iluzjonistę "Tristo". Sztuczkom nie było końca....Brakowało tylko królika w kapeluszu. Niektórzy z nas zostali nawet asystentami Iluzjonisty.

Czytaj więcej
Zabawa karnawałowa

Przenieśliśmy się do krainy Dzikiego Zachodu. Był saloon, byli kowboje.... Jak zawsze na parkiecie ścisk. Az żal, że karnawał się kończy.

Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka

To był szczególny dzień dla wszystkich babć i dziadków. W dowód uznania, że są w naszym życiu, ugościliśmy ich kawą i piernikami.

Czytaj więcej
Jasełka w Domu Seniora

Okres świąteczny uświetniły nam dzieci z Przedszkola Sióstr Zgromadzenia Św. Elżbiety. Jasełka dostarczyły nam wiele pozytywnych emocji, rozświetliły nam dzień. Istne aniołki...

Czytaj więcej
Senior z pasją

Na zaproszenie Fundacji Jesienny Uśmiech udaliśmy się na spotkanie z niezwykłym podróżnikiem, p. Michałem Kochańczykiem. To była niezwykła podróż po świecie. Pan Michał udowodnił niedowiarkom, że wiek nie jest przeszkodą w dążeniu do celu i realizacji marzeń.

Czytaj więcej
Wigilia dla Seniorów

Miejsca zapełniły się do ostatniego, wolnego krzesła. Była modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Jak w domu ....

Czytaj więcej